Sağlıklı İşyeri Programının Faydaları

Sağlıklı İşyeri Programının Faydaları


 
Sağlıklı İşyeri Belgesine sahip olduğunuzda ulusal ve uluslararası rekabette öne çıkarak fark edilebilirsiniz.
Konaklama ve yeme-içme tesislerinizin “Sağlıklı İşletme Belgesi” ne sahip olmasını sağlayarak;
- Çalışan, müşteri ve diğer ilgili taraflara güvenli bir tesis olduğunuzu bildirir,
- Çalışanlarınız, misafirleriniz ve diğer bütün ilgili taraflar üzerinde, akredite kuruluş tarafından periyodik olarak hijyen ve sağlık denetimlerinden geçen bir tesis olarak güven tesis edebilirsiniz.
- UDDER ve SİSDER  web sitesinden yayınlanması ile işletmenizin tanıtımına katkı sağlayarak pandemi süresince misafir kapasitesinde artış sağlayabilirsiniz.
- Sağlıklı İşletme Belgesi logosu, belgeyi alan tesislerinin görünen noktalarına asılacak ve müşteriler belge üzerindeki kare kod sayesinde tesis ile ilgili tüm denetleme bilgilerine ulaşabileceklerdir. Bu sayede tüm sürece şeffaflık kazandırmış olacaksınız.
Sağlıklı günler dileriz.
 
BELGELENDİRME VE DENETİM ŞARTLARI
  • Denetimlere ilişkin tüm kriterler ve kılavuzlar www.udder.org.tr ve www.sisder.org.tr internet adreslerinde yayınlanmıştır. Denetim tarihinden önce şartların karşılanmış olduğunu güvence altına almanız gerekmektedir. Herhangi bir kriterin gerekliliğinin yerine getirilmemiş olması sertifika almanıza engeldir. 
  • Uzaktan denetim yapılmayacaktır.
  • İlk denetimin yapılmasını müteakip, herhangi bir uygunsuzluk bulunmaması halinde sertifikanız 3 işgünü içerisinde teslim edilecektir.
  • Denetim tarihinden itibaren 1 ay içerisinde gizli müşteri veya habersiz denetim yapılacak olup, fiyata dahildir.
  • Gizli müşteri veya habersiz denetimlerinde uygunsuzluk bulunması halinde kuruluş uyarılacak ve 3 işgünü içerisinde uygunsuzluğun ortadan kaldırılması istenecektir. Aksi takdirde sertifika iptal edilecek, UDDER ve SİSDER internet adreslerinde yayınlanacaktır.
  • Sertifika 1 adet basılacak olup, ikinci, büyük ve ingilizce sertifika talepleri ayrıca ücretlendirilecektir.
  • Fiyat teklifi ve sertifika geçerliliği aylık olup, her ay yapılacak denetim öncesi ücretin, Belgelendirme Kuruluşu hesabına yatırılmış olması gerekmektedir.
  • Denetim sonucu tesislerin girişlerine ve diğer görünür noktalarına yapıştırılacak olan etiketler tesislere adetli ve zimmetli olarak teslim edilecektir.
 
Başvuru formunu [email protected] adresine göndermeniz gerekmektedir
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz?